
Conflicten nemen wereldwijd toe, het recht van de sterkste krijgt steeds meer de overhand op het internationaal recht en het multilateralisme, autoritarisme is in opmars, kernwapens blijven de mensheid bedreigen… Desondanks worden miljarden uitgegeven aan legers en wapens om conflicten voor te bereiden. Het zijn werknemers, gezinnen en onze planeet die hiervoor de prijs betalen.
Wij verzetten ons tegen de onverantwoordelijke militarisering van onze samenleving. Wij zijn tegen de plannen van de EU om 800 miljard euro extra uit te geven aan wapens, geld dat wordt weggehaald van sociale voorzieningen, gezondheidszorg, onderwijs, arbeid, vredesopbouw, internationale samenwerking, duurzame energietransitie en klimaatrechtvaardigheid. Deze Europese trend zien we ook in België, waar massale sociale besparingen worden verkocht als noodzakelijk, maar bijkomende militaire uitgaven zonder debat passeren.
Europa moet genezen van de oorlogskoorts en het angstklimaat zodat er terug ruimte ontstaat voor een perspectief op vrede en ontwapening, de enige weg naar een duurzame toekomst.
We roepen iedereen op die kiest voor vrede en sociale rechtvaardigheid om op 14 juni deel te nemen aan de Europese betoging in Brussel om te pleiten voor investeringen in mensen, niet in oorlog.
We komen op:
Doe mee en strijd voor een Europa van vrede en solidariteit!
Afspraak op 14 juni 2026 om 15.00 uur aan het station Brussel-Noord!